Tipy na výlet v okolí Smrčku

Kostel sv. Markéty

Původní benediktinský klášter v obci Podlažice je znám zejména díky dochovanému rukopisu Codex gigas (tzv. Ďáblova bible). Jedná se o největší rukopisnou knihu světa s vyobrazením skoro půl metrového ďábla.

Zámek Chrast

V zámku si můžete prohlédnout expozice specializující se na geologii, paleontologii a vývoj člověka, pravěké osídlení nebo historický vývoj Chrasti. Určitě nevynechejte prohlídku předmětů zaniklých řemesel a tkalcovské žakárové stavy.

Podskala - kostel sv. Jana Křtitele

Projdete se hlubokým údolím potoka Žejbro, na jehož konci vás okouzlí malebný kostelík sv. Jana Křtitele. Nad osadou se strmí opuková skála, na níž stojí obec Skála.

Zřícenina hradu Žumberk

Zřícenina leží na ostrohu ve stejnojmenné obci. Z hradu se dodnes zachovala část vnějšího obvodového zdiva paláce a zdi hradeb. Najdete tu také malé zbytky sgrafitové výzdoby.

Pietní území Ležáky

Pietně upravené místo sloužící jako památník odboje proti nacismu. Malá výstavní síň, nová expozice muzea.

Zámek Nasavrky

Prostory zámku se užívají ke kulturním a společenským účelům, sídlí zde Informační centrum a v prvním patře můžete navštívit celoroční expozici „Po stopách Keltů“.